Live + Local Music

LIVE MUSIC VENUES

AMELIA ISLAND, FERNANDINA

The SALTY PELICAN, 12 N. Front St. Lucas V Feb. 20. Davis Turner Feb. 21. Kevin Ski Feb. 22. Them Vagabonds, Matt Henderson Feb. 23. Jimmy Beats, Sam McDonald Feb. 24

SLIDERS Seaside Grill, 1998 S. Fletcher Ave. Pili Pili Feb. 20. Tad Jennings Feb. 21. Woodword Johnson Feb. 22. 7 Street Band Feb. 23. JCnMike Feb. 24. Mark O’Quinn Feb. 26

The SURF, 3199 S. Fletcher Larry & the Backtracks Feb. 21

 

AVONDALE, ORTEGA

CASBAH Café, 3628 St. Johns Ave. Goliath Flores every Wed. Jazz every Sun. Live music every Mon.

Eclipse Nightclub, 4219 St. Johns Ave. KJ Free Tue. & Thur. Indie dance Wed. ’80s & ’90s dance music Fri.

 

THE BEACHES

(All venues in Jax Beach unless otherwise noted)

Blue Jay Listening Room, 2457B S. Third St. Underdog Improv Feb. 21. Few Miles South Feb. 22. Salt & Pine Feb. 23. Corey Kilgannon Feb. 24

COOP 303, 303 Atlantic Blvd., AB Whim Feb. 22 & 23

Flying Iguana, 207 Atlantic Blvd., NB Samuel Sanders Feb. 24

Gusto, 1266 Beach Blvd. Groov every Wed. Michael Smith every Thur. Milton Clapp every Fri.

LYNCH’S Irish Pub, 514 N. First St. Trail Diver Feb. 22. Trevor Barnes, Fat Cactus Feb. 23. Spade McQuade Feb. 24. Split Tone Thur. Julia Gulia Mon. Honey Hounds Tue.

Mezza, 110 First St., NB Gypsies Ginger Wed. Mike Shackelford, Steve Shanholtzer Thur. House Band Mon. Trevor Tanner Tue.

MUSIC in the Courtyard, 200 First St., NB Darren Ronan Feb. 22. Jimmi Mitchell Feb. 23

Ragtime Tavern, 207 Atlantic Blvd., AB Billy Bowers Feb. 20. Rough Mix Feb. 21. Bread & Butter Feb. 22. Cloud 9 Feb. 23. The Bald Eagles Feb. 24

Seawalk Music Festival Oceanfront Feb. 23 & 24

SURFER the Bar, 200 First St. N. T.S.O.L., Piñata Protest Feb. 20

Whiskey Jax, 950 Marsh Landing Pkwy. The Gunners Feb. 20. Sidewalk 65 Feb. 22. Left of Center Bob Carter Feb. 24

 

DOWNTOWN

1904 Music Hall, 19 Ocean St. N. Spafford Feb. 20. Ordinary Boys: The Smiths & Morrissey Tribute Feb. 22. Attila, Bloodbather, Vatican Feb. 23. Flipturn, Miles from London, Boston Marriage, Solafide, Sidecreek, Aster & Ivy March 1. Rakim March 2

DOS GATOS, 123 E. Forsyth St. DJ Brandon Thur. DJ NickFresh Sat. DJ Randall Mon. DJ Hollywood Tue.

The FLORIDA Theatre, 128 E. Forsyth St. Jamey Johnson Feb. 20. Sarah McLachlan, Vanessa Freebairn-Smith Feb. 24. Pam Tillis, Terri Clark, Suzy Bogguss March 1. Great Guitar Gathering: The John Jorgenson Quintet March 2

JACKSONVILLE Landing Paul Ivey & the Souls of Joy Feb. 22. Double Down Band Feb. 23. Chris Thomas Band Feb. 24

MAVERICKS Live, Jax Landing Steel Panther, Wilson March 1. Attack the Radical (Pantera tribute), Medal Militia (Metallica tribute) March 2

MYTH Nightclub, 333 E. Bay St. Phaseone Feb. 22. Charlie Hustle, Xander, Eddie B Feb. 23. Sloth Acid, Sacha Robotti Feb. 24. Hip Hop Reggaeton Feb. 27. Moguai March 1

TABULA RASA Brewing, 2385 Corbett St. Anton LaPLume Feb. 23

Veterans Memorial Arena, 300 Randolph Blvd. Tobymac, Jeremy Camp, Ryan Stevenson, Aaron Core, We Are Messengers Feb. 21

VOLSTEAD, 115 W. Adams The Snacks Blues Band Feb. 22. DJ Pizza Galore Feb. 23. Edge Social Feb. 25

FLEMING ISLAND, GREEN COVE

BOONDOCKS, 2808 Henley Rd. Paul Wade Feb. 20. Redfish Rich Feb. 21. Zeb Padgett Feb. 22. Hard 2 Handle, Random Tandem Feb. 23. Bill Hecht Feb. 27. Branden Parrish Feb. 28. Paul Ivey March 1

WHITEY’S Fish Camp, 2032 C.R. 220 Boogie Freaks Feb. 22. Prom Kings Feb. 23

 

INTRACOASTAL

CLIFF’S, 3033 Monument Rd. DJ Sharon Feb. 20. Julia Gulia Feb. 22. Lifeline Feb. 23

JERRY’S, 13170 Atlantic Blvd. Don’t Call Me Shirley Feb. 22. Retro Kats Feb. 23

 

MANDARIN

ENZA’S, 10601 San Jose Brian Iannucci Feb. 20, 24 & 26

Iggy’s, 104 Bartram Oaks Walk Jacob Schumann Feb. 20. Third Degree Feb. 21. Groov Coalition Feb. 22. Jason Evans Feb. 23. Charlotte Parker Feb. 24. Ryan Campbell Feb. 27

 

ORANGE PARK, MIDDLEBURG

CHEERS, 1138 Park Ave. Julia Gulia Feb. 23

DEE’S, 2141 Loch Rane Blvd. Blistur Feb. 21

Thrasher-Horne Center, 283 College Dr. Havana Cuba All Stars Feb. 21. Beach Boys March 1

 

PONTE VEDRA

FIONN MacCOOL’S, 145 Hilden Rd. Seven Nations March 8

Ponte Vedra Concert Hall, 1050 A1A N. The Zombies, Liz Brasher Feb. 20. Kasey Chambers & the Firefly Disciples, Carly Burruss Feb. 21. Christopher Cross Feb. 27

Taps Bar & Grill, 2220 C.R. 210 Jay Garrett Feb. 20. Chilly Rhino Feb. 22. Redfish Rich Feb. 23

 

RIVERSIDE, WESTSIDE

MURRAY HILL Theatre, 932 Edgewood Ave. Disciple, Kaliyl Feb. 22

Nighthawks, 2952 Roosevelt Blvd. Of Virtue, Blessing a Curse, Emuness Feb. 20. Michael Freund Feb. 21. Tony McAlpine Feb. 22. Can’t Swim, Homesafe, Save Face, Small Talks Feb. 23. Them Vagabonds Feb. 24. Danka, Spred the Dub Feb. 28

RAIN DOGS, 1045 Park St. Cheap Suits, Aisha, Charlie & Jodi Feb. 24. 156Silence, No Good Deed, Scattershot Feb. 28

RIVER & POST, 1000 Riverside Ave. Barrett Thomas Feb. 22. Hello Celia Feb. 23

 

ST. AUGUSTINE

ARNOLD’S, 3912 N. Ponce de Leon Blvd. DJ Alex Feb. 22. The Remains Feb. 23. Blistur Feb. 24

CAFÉ ELEVEN, 501 A1A Beach Blvd., St. Aug. Beach Tyler Hilton Feb. 21. John McEuen & the String Wizards Feb. 24 & 25. Michael Glabicki, Dirk Miller Feb. 26

Planet Sarbez, 115 Anastasia Blvd. Rickolous Feb. 24

Prohibition Kitchen, 119 St. George St. Sugar Lime Blue Feb. 20. Sailor Jane & the Messenger Feb. 21. Miranda Madison Music Feb. 22. The Mix, Lu Ribino, Let’s Ride Feb. 23. Stephen Pigman Feb. 24. Colton McKenna Feb. 26. Missy Anderson Feb. 27. Ramona, Side Hustle Feb. 28

St. Augustine Amphitheatre, 1340 A1A Murder by Death, J Roddy Walston & the Business, Jonny Fritz Feb. 20. The Expendables, Ballyhoo! Feb. 28, Backyard Stage. Alabama March 1

TRADEWINDS Lounge, 124 Charlotte St. Cottonmouth Feb. 22 & 23

 

SAN MARCO, NORTHBANK

GRAPE & GRAIN Exchange, 2000 San Marco Kyra Livingston Feb. 21. Raisin Cake Orchestra Feb. 22. Ramona Feb. 23. Bold City Improv Jam Feb. 26. MJBaker Feb. 28

Hendricks Ave. Baptist Church, 4001 Hendricks Jax Children’s Chorus, Tuskegee University Golden Voices Feb. 23

Jack Rabbits, 15280 Hendricks Unknown Hinson, Mudtown Feb. 21. Seven Nations Feb. 22. Loretto, Mercy Mercy, Chem Trails Feb. 28. Four Barrel Band, Kevin Jonesbenefit March 2

MUDVILLE Music Room, 3104 Atlantic Blvd. David Jacobs-Strain, Bob Beach Feb. 21. Michael Reno Harrell Feb. 22. John Thomas Group Feb. 26. Larry Mangum & the Cowboy Orchestra March 2

RIVER CITY Brewing Co., 835 Museum Cir. John Kaminski Feb. 20. Billy Buchanan Feb. 21. Break Evn Band Feb. 22. Havana Nights, Neon Lights: The Bass Ment, Digital Ethos Feb. 23. Who Rescued Who Feb. 27. Ouija Brothers March 1

 

SOUTHSIDE, BAYMEADOWS

RHYTHM FACTORY, 9501 Arlington Expwy., Ste. 325 Tyanna Jones, Sabrina Walker Feb. 24, Terry Parker benefit

VETERANS UNITED, 8999 Western Way Dennis Fermin Feb. 22. La Grunge Feb. 23

WHISKEY JAX, 10915 Baymeadows Rd. Bob E & the Pink Paisleys, Vox Feb. 22. Party Cartel Feb. 23. Neon Whiskey Feb. 27. Fireball Feb. 28

 

SPRINGFIELD, NORTHSIDE

FLAMINGO Lake, 3640 Newcomb Rd. Duval County Line Feb. 23

Palms Fish Camp, 6359 Heckscher Dr. Billy Bowers Feb. 22. Patrick Rose Feb. 23. Mike Ward, Bill Ricci Feb. 24. Taylor Shami Feb. 28

SHANTYTOWN PUB, 22 W. Sixth Pope Paul & the Illegals March 2

 

UPCOMING CONCERTS

BROTHERS OSBORNE, RUSTON KELLY March 2, St. Augustine Amphitheatre

CARLOS MENDOZA, MARIO MARIC, JON KINESIS, MIKE SHEA March 2, Myth

WHISKEY HEART, brandon leino March 2, Boondocks

RAMONA March 2, Grape & Grain Exchange

Mardi Gras Party Benefit: JCC TOURING CHOIR, VOICES of JACKSONVILLE, ASHTON TAYLOR, DJ March 2, Ponte Vedra Concert Hall

The SUITCASE JUNKET March 2, NEFla Veg Fest

Lunar Coast March 3, Ragtime

MORGAN JAMES March 3, Ponte Vedra Concert Hall

LISA & the MAD HATTERS March 3, Boondocks

D3V March 3, Myth Nightclub

The CRUXSHADOWS, SKYVIEW March 3, Mavericks

FATES WARNING March 4, Jack Rabbits

GIN BLOSSOMS, The BLACK MOODS March 4, Ponte Vedra Concert Hall

The GUMBO LIMBO CAJUN BAND, The RIVER CITY RHYTHM KINGS March 5, The Florida Theatre

Experience Hendrix: BILLY COX, JOE SATRIANI, DAVE MUSTAINE, JONNY LANG, DWEEZIL ZAPPA, ERIC JOHNSON, DOUG PINNICK, CHRIS LAYTON, MATO NANJI, KENNY AROFF, SLIDE BROTHERS, HENRI BROWN, KEVIN McCORMICK, ERNIE ISLEY, ANA POPOVIC March 6, The Florida Theatre

MARDI GRAS BAYOU BASH March 6, The Volstead

DARYL HANCE POWERMUSE March 7, Prohibition Kitchen

STEVEN CURTIS CHAPMAN March 7, T-U Center

BLAKE SHELTON, TRACE ADKINS, The BELLAMY BROTHERS, JOHN ANDERSON, LAUREN ALAINA March 7, Veterans Memorial Arena

The AVETT BROTHERS March 7, St. Aug. Amphitheatre

Blink 182 tribute band Blank 281 March 7, Surfer the Bar

The MELODY TRUCKS BAND, BONNIE BLUE, JUKE, GINGERBEARD MAN, CORBITT-CLAMPITT DUO March 8, 1904 Music Hall

The INFAMOUS STRINGDUSTERS, ROOSEVELT COLLIER March 8, Ponte Vedra Concert Hall

NITTI GRITTI March 8, Myth Nightclub

ERIC ELISON March 8, Mudville

Celtic Music Fest: EMMET CAHILL, DUBLIN CITY RAMBLERS, ALBANNACH, SEVEN NATIONS, STEEL CITY ROVERS, POOR ANGUS, GOTHARD SISTERS, SCREAMING ORPHANS March 8, Francis Field, St. Augustine

chris botti March 8, The Florida Theatre

TRAVIS TRITT, The CHARLIE DANIELS BAND, CADILLAC THREE March 8, St. Augustine Amphitheatre

CHRIS BARRON March 9, Café Eleven

10,000 MANIACS March 9, Ponte Vedra Concert Hall

CLAY WALKER March 9, The Florida Theatre

DARRELL RAE March 9, Boondocks

JUICE March 9, Jack Rabbits

MILES JAYE, TONY TERRY, The SYSTEM March 9, T-U Center

HIGH TIME March 9, Mudville Music Room

COFRESI, PLANTRAE March 9, 1904 Music Hall

SEVEN NATIONS March 9, Fionn MacCool’s Nocatee

SWEET LIFE MUSIC FEST March 9, Jax Beach SeaWalk

TANK & the BANGAS, ALFRED BANKS, MAGGIE KOERNER March 10, St. Augustine Amphitheatre

Jimmy Parrish & the Waves March 10, Ragtime

RICHARD SHINDELL March 10, Café Eleven

LéTour DeVore IIII, Jason DeVore, Mike Spero, Gabo, Skart, Russ Baum & Carrizalez, Kenny, Hayden Hanson, Summer Survivors March 10, Surfer the Bar

HIGHTIME March 10, Culhane’s AB

ST. AUGUSTINE RECORD FAIR, DJ DORIAN March 10, St. Augustine Amphitheatre

JEFF TWEEDY, JAMES ELKINGTON March 11, PVC Hall

SHWAYZE March 14, Surfer the Bar

The MOTET, EXMAG March 14, 1904 Music Hall

The CURRYS March 14, Mudville

WILLY PORTER March 14, Café Eleven

TRAVIS SCOTT March 14, Veterans Memorial Arena

David Bowie Alumni Tour: MIKE GARSON, EARL SLICK, GERRY LEONARD, CARMINE ROJAS, BERNARD FOWLER, COREY GLOVER, LEE JOHN March 15, PVConcert Hall

BEATLES VS. STONES: Tribute bands ABBEY ROAD, SATISFACTION: The International Rolling Stones ShowMarch 15, Ritz Theatre

OVERDRIVE, ERIC COLLETTE March 15, Boondocks

TREVOR HALL March 15, Surfer

GET The LED OUT Tribute Band March 15, Florida Theatre

KELSEY LAMB March 15, Café Eleven

ELTON JOHN March 15, Veterans Memorial Arena

BUMPIN’ UGLIES, UNIVERSAL GREEN March 15, Jack Rabbits

DAN + SHAY, MORGAN EVANS March 15, St. Aug. Amp.

RIVA STARR March 15, Myth Nightclub

61 RUMORS March 15, Grape & Grain Exchange

BLUNTS & BLONDES March 15, River City Brewing

CONRAD OBERG & His Band March 16, Mudville

TREVOR NOAH March 16, St. Augustine Amphitheatre

ROGER McGUINN March 16, Ponte Vedra Concert Hall

3 the BAND March 17, Ragtime

RAELYN NELSON BAND, JOHN TAYLOR March 17, Dalton’s

RATHKELTAIR, DANNY BOY, JIMMY O’SOLARI, BRITESIDE, JAX PIPES & DRUMS March 17, Fionn MacCool’s Nocatee

RATHKELTAIR, DANNY BOY, JIMMY O’SOLARI, STEVE SJSEVEN BROWN, JAX PIPES & DRUMS March 17, Fionn MacCool’s Downtown

STRFKR March 18, Mavericks

Calling All Captains March 19, Jack Rabbits

LITTLE FEAT50th Anniversary TourMarch 20, Florida Theatre

Buckethead March 20, Ponte Vedra Concert Hall

BADFISH Sublime tribute March 20, Surfer

The DUKE ROBILLARD BAND March 21, Café Eleven

COLE QUEST & the City Pickers March 21, Mudville

Third annual Suwannee Spring Reunion: DONNA the BUFFALO, STEEP CANYON RANGERS, JIM LAUDERDALE, VERLON THOMPSON, BILLY STRINGS, LARRY KEEL EXPERIENCE, The GRASS IS DEAD, JON STICKLEY TRIO, TOWN MOUNTAIN, The MAMMALS, NORA JANE STRUTHERS, PIGEON KINGS, TKO, DUKE BARDWELL, REV. JEFF MOSIER, RALPH RODDENBERY, QUARTERMOON, SLOPPY JOE March 21-24, Spirit of the Suwannee Music Park

JOAN OSBORNE March 21, Ponte Vedra Concert Hall

38th Annual Lions Seafood Fest: JIM STAFFORD, BILLY BUCHANAN, JAX ENGLISH SALSA BAND, THOSE GUYS, JOHN DICKIE IV & COLLAPSIBLE B, SUNSET EAST, MANDALLA MUSIC, KATE KEYS BAND, LONESOME BERT & SKINNY LIZARDS, KENNY YARBROUGH & SOUTHERN TIDE, DAVIS & LOOSE CANNONS March 22-24, Francis Field St. Augustine

LITTLE RIVER BAND, PABLO CRUISE March 22, Florida Theatre

AC SLATER March 22, River City Brewing

IGOR & the RED ELVISES March 22, Café Eleven

TIFFANY JENKINS March 22, Florida Theatre

ANGELA INGERSOLL March 22, FSCJ’s Wilson Center

TANNAHILL WEAVERS March 23, Mudville

BUDDY GUY March 23, The Florida Theatre

RAISIN CAKE ORCHESTRA March 23, Grape & Grain Exchange

EMMA MOSELEY BAND, 100 WATT VIPERS, JENNI REID March 23, Jack Rabbits

SOUTHERN RUKUS March 23, Boondocks

SideTrack March 24, Ragtime Tavern

ANVIL March 24, 1904 Music Hall

The MARCUS KING BAND, BOBBY LEE RODGERS March 26, Mavericks Live

The MESSTHETICS, MARY LATTIMORE, Brendan Canty, Joe Lally, Anthony Pirog March 26, St. Aug. Amp. Front Porch

COLE QUEST & the CITY PICKERS March 26, Mudville

LOST in SOCIETY March 27, Jack Rabbits

BOB WEIR, WOLF BROS March 27, The Florida Theatre

KELLER WILLIAMS’ PETTYGRASS, The HILLBENDERS March 28, St. Augustine Amphitheatre Backyard Stage

PUNCH BROTHERS March 28, The Florida Theatre

SICK of IT ALL, IRON REAGAN, WALK with WOLVES March 28, 1904 Music Hall

KATT EDMONDSON March 28, Ritz Theatre

GOGOL BORDELLO March 29, Mavericks

HEATHER MALONEY March 29, Café Eleven

The RIPPINGTONS March 28, WJCT Studios

DYNOHUNTER, CHARLIE HUSTLE March 29, 1904 Music Hall

YACHT ROCK REVUE March 29, The Florida Theatre

DARK STAR ORCHESTRA March 29, St. Aug. Amp.

The SH-BOOMS, HURRICANE PARTY March 30, Jack Rabbits

AS I LAY DYING March 30, 1904 Music Hall

CASTING CROWNS March 30, Daily’s

The WIDDLER, FOWL PLAY, DROPKICK March 31, Myth

NAPPY ROOTS April 3, Surfer the Bar

Clay County Fair: MARSHALL TUCKER BAND, BIG DADDY WEAVE, SHENANDOAH, JOE DIFFIE, BIG & RICH, JORDAN DAVIS, JIMMIE ALLEN, GATLIN BROS. April 4-13, Green Cove

SPRINGING the BLUES April 5-7, Jax Beach SeaWalk

Springing the Blues Afterparty April 5 & 6, Mojo Kitchen

The EARLS of LEICESTER, JERRY DOUGLAS April 5, PVC Hall

BONEY JAMES April 5, The Florida Theatre

1964: The TRIBUTE April 6, St. Augustine Amphitheatre

Anitra Jay April 6, Riverside Arts Market

The SLACKERS April 6, Surfer the Bar

DEREK HOUGH LIVE! April 7, Florida Theatre

WE THREE April 7, Ponte Vedra Concert Hall

INTERVALS, VEIL of MAYA April 9, 1904 Music Hall

Pat Matheny, James Francies, Nate Smith April 9, Ponte Vedra Concert Hall

BOZ SCAGGS April 10, The Florida Theatre

CODY JOHNSON April 11, St. Aug. Amp. Backyard Stage

KISS April 12, Veterans Memorial Arena

MIDLAND ELECTRIC RODEO TOUR April 12, St. Aug. Amp.

ABE PARTRIDGE April 12, Mudville

MICHAEL CARBONARO April 12, T-U Center

DENNIS DeYOUNG April 12, The Florida Theatre

DAVE ALVIN, JIMMIE DALE GILMORE, The GUILTY ONES April 12, PV Concert Hall

KANE BROWN April 13, St. Augustine Amphitheatre

KENNY CHESNEY April 13, Daily’s Place

ELLE KING April 13, Mavericks

TAB BENOIT April 13, Ponte Vedra Concert Hall

JUSTIN TOWNES EARLE, FOLK IS PEOPLE April 14, Murray Hill Theatre

Buck Cherry, Joyous Wolf April 14, Surfer the Bar

LEON BRIDGES, JESS GLYNNE April 17, St. Aug. Amp.

The CASUALTIES, The
ADOLESCENTS, NEIGHBOR-HOOD BRATS, SCUM FLORIDA
April 17, Jack Rabbits

SAM RIGGS April 18, Jack Rabbits

The WEIGHT: members of Levon Helm Band & The Band April 18, Ponte Vedra Concert Hall

ROY BOOKBINDER April 18, Mudville

TINSLEY ELLIS April 19, Ponte Vedra Concert Hall

ELLIS PAUL April 19, Mudville

SANTANA April 20, St. Augustine Amphitheatre

TRAVIS McCOY April 22, Surfer the Bar

GARY MULLEN & the WORKS One Night of Queen April 25, The Florida Theatre

BRANDON TAZ NIEDERAUER BAND, BOBBY LEE RODGERS April 25, Jack Rabbits

MAX FROST April 25, 1904 Music Hall

Kelsea Ballerini, Brett Young, Brandon Ratcliff April 26, St. Augustine Amphitheatre

LUCY KAPLANSKY April 26, Café Eleven

Acid Mothers Temple April 26, Jack Rabbits

ROSCOLUSA Songwriters Festival April 27, Palm Valley

Dream Theater April 27, T-U Center’s Moran Theater

MICKEY ABRAHAM & KATHRYN LONG April 27, Mudville

TEMPTATIONS, FOUR TOPS April 28, Florida Theatre

INDIA/ARIE April 30, Florida Theatre

YOUNG CULTURE, SEAWAY April 30, 1904 Music Hall

Faye Webster, Lord Huron May 1, Mavericks Live

Suwannee River Jam: TRACE ADKINS, CLINT BLACK, CHASE RICE, GRETCHEN WILSON, CRAIG CAMPBELL, FRANKIE BALLARD, HANK WILLIAMS JR. May 1-4, Spirit of the Suwannee Music Park

FUN SICK PONY May 1, The Volstead

DAVE MATTHEWS BAND May 1, Veterans Memorial Arena

TAUK May 1, 1904 Music Hall

JAWS with RICHARD DREYFUSS May 1, Florida Theatre

The MILK CARTON KIDS May 1, PVedra Concert Hall

Welcome to Rockville: KoN, The PRODIGY, WAGE WAR, EVANESCENCE, FLOGGING MOLLY, KILLSWITCH ENGAGE, CLEOPATRICK, DIRTY HONEY, JUDAS PRIEST, YELAWOLF, TOOL, INCUBUS, BRING ME the HORIZON, PAPA ROACH, The STRUTS, FEVER 333, GLORIOUS SONS, WHILE SHE SLEEPS, The DIRTY NIL, CHEVELLE, SHINEDOWN May 3, Metro Park

GRIZ May 3, St. Augustine Amphitheatre

TOM JONES May 6, The Florida Theatre

TAME IMPALA May 6, St. Augustine Amphitheatre

INTERPOL May 7, Florida Theatre

Greta Van Fleet May 9, Daily’s

B2K Millennium Tour May 10, Veterans Memorial Arena

TASH SULTANA, PIERCE BROS. May 11, St. Aug. Amp.

BOB SEGER & the SILVER BULLET BAND May 12, Daily’s

MARC REBILLET May 13, 1904 Music Hall

MURS, LOCKSMITH, COJO May 14, Jack Rabbits

YHETI, EAZYBAKED, SFAM, VLAD the INHALER, DREWLFACE May 15, Myth

The WILDFLOWERS Tom Petty Tribute Band May 18, Spirit of the Suwannee Music Park

JOE JACKSON May 21, The Florida Theatre

HOZIER May 21, T-U Center

WINEHOUSED:The Amy Celebration May 25, PVC Hall

STEEL PANTHER, WILSON & the TRUE VILLAINS May 28, Mavericks Live

TREY ANASTASIO & HIS BAND May 29, St. Augustine Amphitheatre

The TURTLES, CHUCK NEGRON, GARY PUCKETT, The BUCKINGHAMS, The CLASSICS IV June 2, Florida Theatre

LAKE STREET DIVE June 5, Ponte Vedra Concert Hall

STEPHEN SIMMONS June 7, Mudville

Weird Al Yankovic June 9, St. Augustine Amphitheatre

ROD McDONALD June 14, Mudville

O.A.R., AMERICAN AUTHORS, HUNTERTONES June 15, St. Augustine Amphitheatre

GREAT ATLANTIC Country Music Fest June 15, JB SeaWalk

BRIT FLOYD 40 Years of The Wall June 16, Florida Theatre

HIPPO CAMPUS June 17, Ponte Vedra Concert Hall

AGENT ORANGE June 18, Surfer

Jon Bellion June 23, St. Augustine Amphitheatre

Tedeschi Trucks Band, Blackberry Smoke, Shovels & Rope June 28, Daily’s

YACHT ROCK REVUE June 28, Florida Theatre

Train, Goo Goo Dolls, Allen Store July 9, Daily’s

Jojo Siwa July 13, St. Augustine Amphitheatre

LONG BEACH DUB ALL STARS & AGGROLITES, MIKE PINTO July 14, Surfer the Bar

SUBLIME with ROME, MICHAEL FRANTI & SPEARHEAD, COMMON KINGS July 25 & 26, St. Aug. Amphitheatre

IRATION, PEPPER, FORTUNATE YOUTH, KATASTRO July 27, St. Augustine Amphitheatre

WIDESPREAD PANIC Aug. 2, 3 & 4, St. Aug. Amphitheatre

REBELUTION, PROTOJE, COLLIE BUDDZ Aug. 14 & 15, St. Augustine Amphitheatre

PENTATONIX, RACHEL PLATTEN Aug. 24, Daily’s

VAMPIRE WEEKEND, CHRISTONE ‘KINGFISH’ INGRAM Aug. 25, St. Augustine Amphitheatre

CHRIS YOUNG, CHRIS JANSON, LOCASH Sept. 12, Daily’s

ALAN JACKSON, WILLIAM MICHAEL MORGAN Sept. 21, Veterans Memorial Arena

THOMAS RHETT, DUSTIN LYNCH, RUSSELL DICKERSON, RHETT AKINS Oct. 4, Veterans Memorial Arena

Suwannee Roots Revival: OTEIL & FRIENDS, LEFTOVER SALMON, DONNA the BUFFALO, KELLER WILLIAMS’ PETTYGRASS, The HILLBENDERS, JIM LAUDERDALE, VERLON THOMPSON, REV. JEFF MOSIER, BRETT BASS & MELTED PLECTRUM, CORBITT BROS., JON STICKLEY, The LEE BOYS, SAUCE BOSS, WHETHERMAN, BELLE & the BAND, QUARTERMOON, PETER ROWAN FREE MEXICAN AIRFORCE, BRUCE COCKBURN, The SELDOM SCENE, HORSESHOES & HAND GRENADES, SAMANTHA FISH, DUSTBOWL REVIVALOct. 10-13, Spirit of the Suwannee Music Park

CHRIS STAPLETON, KENDELL MARVEL, DAVE COBB, J.T. CURE, DEREK MIXON, MORGANE STAPLETON Oct. 10, Veterans Memorial Arena

ZAC BROWN BAND Oct. 17, Daily’s

JUKEBOX HERO Nov. 10, Florida Theatre

About FOLIO